Zawady, 10.08.2017 r.
Raport z konsultacji społecznych projektu:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Dąbrowa, Więcki, Annolesie oraz Wąsosz Dolny i Marianów, gmina Popów
Inwestycja pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Dąbrowa, Więcki, Annolesie oraz Wąsosz Dolny i Marianów, gmina Popów” stanowi oddolną inicjatywę społeczności lokalnej – mieszkańców gminy Popów.
Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na zgłaszane problemy oraz potrzebę uregulowania kwestii gospodarki wodno – ściekowej w miejscowościach Dąbrowa, Więcki, Annolesie, Wąsosz Dolny oraz Marianów poprzez podłączenie gospodarstw domowych do kanalizacji sanitarnej i likwidację bezodpływowych zbiorników ścieków będących w różnym stanie technicznym.
Inwestycja była konsultowana z mieszkańcami, zarówno podczas indywidualnych spotkań z władzami gminy oraz na etapie projektowania inwestycji, jak również na zebraniach sołeckich.
Gmina Popów realizuje inwestycję pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Dąbrowa, Więcki, Annolesie oraz Wąsosz Dolny i Marianów, Gmina Popów”
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Wartość całkowita: 8 787 812,49 zł.
Dofinansowanie EFRR: 3 811 000,00 zł
Głównym celem projektu jest wzrost udziału ludności gminy Popów korzystającej z systemu oczyszczania ścieków zgodnego z dyrektywą dotyczącą ścieków komunalnych.
Przedsięwzięcie polega na budowie sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami, przepompowniami ścieków wraz z zasilaniem energetycznym, odtworzeniem nawierzchni w miejscowościach Dąbrowa, Więcki, Annolesie oraz Wąsosz Dolny i Marianów.
Przedsięwzięcie obejmuje:
Roboty budowlane:
-
Sieć kanalizacji sanitarnej
-
Przyłącza kanalizacyjne
-
Przepompownie ścieków
-
Roboty odtworzeniowe
Ścieki będą odprowadzane do oczyszczalni ścieków znajdującej się w Popowie.
W wyniku projektu zwiększy się udział ludności gminy Popów korzystającej z systemu oczyszczania ścieków zgodnego z dyrektywą 91/271/EWG, a w konsekwencji nastąpi zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego, zwłaszcza wód.
Planowany termin zakończenia inwestycji: 29.11.2019 rok.