Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Popowie ul. Rzeczna 1 (oczyszczalnia ścieków) w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieszkańcy gminy Popów mogą zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne.

PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)

czynny jest w każdy piątek oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca

w godz. 9.00 – 13.00.

W PSZOK mieszkańcy gminy Popów mogą bezpłatnie zostawić selektywnie zebrane odpady problemowe, w szczególności:

• meble i odpady wielkogabarytowe,

• odpady zielone (w szczególności gałęzie, liście, skoszona trawa),

• chemikalia (farby, rozpuszczalniki, oleje),

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,

• odpady budowlano- remontowe,

• zużyte opony,

• akumulatory,

• zużyte żarówki i świetlówki,

• zużytą odzież, tekstylia,

• popiół z palenisk domowych,

• tworzywa sztuczne, papier, szkło.

Odpady takie jak przeterminowane leki i baterie zbierane są w punkcie znajdującym się w budynku Urzędu Gminy Popów.