Okólnik w sprawie suszy

Wójt Gminy Popów informuje o wystąpieniu na terenie Gminy Popów niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest susza. W związku z tym rolnicy od dnia 02.07.2019 r., u których wystąpiły straty w uprawach i płodach rolnych mogą składać wnioski w celu oszacowania wysokości strat spowodowanych przez suszę. Warunkiem przystąpienia przez komisję do szacowania strat jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku przez producenta rolnego i stwierdzenie szkód w uprawach przed ich zbiorem lub likwidacją oraz złożenie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

We wniosku należy wykazać wszystkie uprawy – nawet te, w których nie wystąpiły szkody (wpisując stopień szkód równy „0”). Powierzchnia poszczególnych upraw podana przez rolnika musi być zgodna z powierzchnią deklarowaną we wniosku o dopłaty obszarowe do ARiMR. Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym dostępny jest do pobrania na stronie www.gminapopow.pl oraz w Urzędzie Gminy Popów w pokoju numer 18 oraz 22. Wnioski należy złożyć w Urzędzie Gminy Popów w pokoju numer 22.

Okólnik popów

Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych

Wniosek o oszacowanie szkód susza