+A  A  A-

Konkurs dla KGW „Maszkiety i konkrety – przegląd śląskiej kultury regionalnej”

Fundacja Instytutu Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „Maszkiety i konkrety – przegląd śląskiej kultury regionalnej”. Wydarzenie planowane jest na 5 września 2021 r. w gminie Ogrodzieniec.

Projekt realizowany jest w trzech gminach na terenie województwa Śląskiego. Jego Celem jest realizacja spotkań przeglądu, w tym konkursu dla kół gospodyń wiejskich oraz występów zespołów ludowych. Przewodnim motywem mają być kulinaria. Wydarzenie będzie swoistym lokalnym festynem, tak by wzmocnić promocję ludowych organizacji i ich działań. 

Podczas przeglądu planowane jest również utworzenie stoiska, gdzie osoby z  organizacji będą miały możliwość zapoznania się z możliwościami finansowania swoich działań i inicjatyw poprzez szereg wprowadzonych w ostatnich latach rozwiązań.

Zadaniem przedstawicieli KGW będzie wykonanie 3 dań:

  • Śląski maszkiet – wypiek
  • Regionalne danie
  • Regionalna zimna płyta

Szczegóły zadania oraz kryteria oceny zostaną przesłane po zgłoszeniu KGW.

Wypełniony wniosek należy przesłać do 31 sierpnia! Szczegóły w regulaminie.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy przedstawicieli KGW do kontaktu mailowego na adres: maszkietyikonkrety@gmail.com

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij