+A  A  A-

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny – koncert z Bobolic przeniesiony do Niegowy

Komunikat prasowy

Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie

12 lipca 2022 r.

W najbliższy weekend zapraszamy do Niegowy na trzeci koncert w ramach LETNIEGO JURAJSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO 2022

Koncert pierwotnie zaplanowano w Zamku Bobolice – z przyczyn niezależnych od organizatorów został przeniesiony do zabytkowego kościoła w Niegowie.

17 lipca 2022 o godz. 19.00 Kościele Parafialnym w Niegowie przy ul. Szkolnej 31 wystapi HUBERMAN FLUTE TRIO, czyli Anna Zmarzły – flet, Tomasz Kulisiewicz – skrzypce, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie. To kolejne wydarzenie z cyklu siedmiu koncertów organizowanych na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Filharmonię Częstochowską im. Bronisława Hubermanana w ramach LETNIEGO JURAJSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO 2022.

Regionalny Ośrodek Kultury oferuje transport do Niegowy w cenie 32 zł (cena obejmuje dojazd na miejsce koncertu i z powrotem oraz ubezpieczenie). Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 34 324 94 81

Wzorem ubiegłego sezonu wakacyjnego, kiedy to spragnieni kontaktu z publicznością (po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi) oraz z chęci połączenia różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych w wykonaniu filharmonijnych zespołów z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi, latem 2022 również zapraszamy na kolejne koncerty w ramach LETNIEGO JURAJSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO. Głównym organizatorem wakacyjnych koncertów w roku 2022 jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, współorganizatorem Filharmonia Częstochowska, dyrektorką Festiwalu Pani Małgorzata Majer, dyrektorem artystycznym Pan Adam Klocek. Honorowy patronat nad Festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Poszczególne wydarzenia swoimi patronatami objęli także włodarze miejsc, na terenie których odbywają się koncerty. Koncertowi w Niegowie patronuje Wójt Gminy Niegowa – Mariusz Rembak.

Szanowni Państwo,

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Filharmonią Częstochowską im. Bronisława Hubermana serdecznie zapraszają na niezwykły festiwal muzyczny, który będzie się odbywał w urokliwych miejscach naszej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Ogromne tereny zielone, wspaniałe plenery, skałki oraz zamki pełne legend i baśni. Te wszystkie walory uzupełnimy równie wyjątkowymi dźwiękami muzyki. Mam nadzieję, że nasza propozycja umili Państwu czas zwiedzania i turystycznych wędrówek oraz zachęci do muzycznej uczty, jaką będą proponowane przez nas koncerty.
Małgorzata Majer, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Pierwszy z siedmiu koncertów odbył się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Częstochowie. Kolejny w Pałacu Raczyńskich w Złotym Potoku. W najbliższą niedzielę zapraszamy do Niegowy, a poniżej program kolejnych, festiwalowych koncertów:

24.07.2022, godz. 16.00 Trafo Base Camp Podlesice – FOUR CELLOS: Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie, Emilia Sługocka – wiolonczela, Elżbieta Rychwalska – wiolonczela, Jakub Lemański – wiolonczela

14.08.2022, godz. 17.00 Kościół pw. św. Bartłomieja we Włodowicach – Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, Janusz Siadlak – dyrygent, Paulina Kula – prowadzenie

21.08.2022, godz. 17.00 Sanktuarium NMP we Mstowie – Klaudiusz Baran – bandoneon, Justyna Baran – skrzypce, Adam Klocek – prowadzenie, Juliusz Sętowski – rys historyczny

28.08.2022, godz. 19.00 Sala koncertowa Filharmonii Częstochowskiej – 30. DNI CZĘSTOCHOWY: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Magdalena Meisel – vocal, Klaudiusz Jania – fortepian, Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie, Chodź, pomaluj mój świat – Największe przeboje zespołu 2 plus 1

WSTĘP WOLNY z wyjątkiem: – 28.08.2022 – koncert w Filharmonii Częstochowskiej jest biletowany

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij