„Młodzi na start” – nowy projekt Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

1 lutego 2021 roku Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. rozpoczęła realizację nowego projektu pt. „Młodzi na start”.  Swym zasięgiem projekt obejmuje obszar subregionu północnego województwa śląskiego tj.: miasto Częstochowę, powiat częstochowski, kłobucki i myszkowski.

Projekt jest skierowany do 50 kobiet i 40 mężczyzn w wieku do 30 roku życiawyłącznie z grupy NEET (tj. osób niezatrudnionych, nieuczestniczących w edukacji lub szkoleniu – ang. not in employment, education or training), niezarejestrowanych
w powiatowych urzędach pracy
, z subregionu północnego województwa śląskiego, które utraciły pracę po 1 marca 2020 r. w wyniku pandemii COVID-19.

UWAGA!!! Utrata pracy wykonywanej bezpośrednio przed przystąpieniem do projektu spowodowana jest trudną sytuacją pracodawcy w wyniku wystąpienia pandemii.

Co najmniej 20% uczestników projektu stanowić będą osoby zamieszkujące
(w rozumieniu przepisów KC) miasta średnie lub miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze w subregionie północnym woj. śląskiego (Częstochowa, Myszków).

Oferujemy wsparcie w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji w wysokości 23.050 zł) na utworzenie firmy, szkolenie umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia
i prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe (co miesiąc po 2.600 zł netto) przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia firmy. Nie jest wymagany wkład własny Uczestnika.

Szczegółowe informacje o projekcie ukazują się na bieżąco na stronie www.arr.czestochowa.pl. Nabór dokumentów rekrutacyjnych odbędzie się od 06.04.2021 do 23.04.2021.

Projekt pn. „Młodzi na start” jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, oś priorytetowa: I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 4.279.345,50 zł, z czego kwota dofinansowania to 4.239.303,22 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Biuro Projektu:

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

Al. Najświętszej Maryi Panny 24 lok. 1, 42-202 Częstochowa

e-mail: mlodzinastart@arr.czestochowa.pl