Pikniki wojskowe 12-15.08.2023 R.

Na terenie całego kraju odbędzie się blisko 70 pikników wojskowych, podczas których prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze.

Na uczestników czekają m.in.:

• pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy,

–       LEOPARD 2A4 – czołg;

–       ROSOMAK –kołowy transporter opancerzony krajowej produkcji;

–       LANGUSTA – wyrzutnia rakietowa

–       POPRAD – przeciwlotniczy zestaw rakietowy

–       RAK- moździerz samobieżny kalibru 120 mm;

• koncerty orkiestr wojskowych,
  • wojskowa grochówka;
  • gry i zabawy dla najmłodszych.

Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się, jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim.

12 sierpnia

Kochanowice