+A  A  A-

Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Testu Dysleksji

Z radością informujemy, że Ogólnopolski Test Dysleksji już wystartował! To wspaniała okazja, aby przetestować siebie lub swoje dziecko. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie.

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny. Test można rozwiązać zarówno przez przeglądarkę, jak i w bezpłatnej aplikacji Zday dostępnej w Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=live.zday.app&pli=1) oraz App Store (https://apps.apple.com/pl/app/zday/id6461458006?l=pl).

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej
, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób stwierdzono to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniówmówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij