Sprzątanie rzek zkajakiem.pl vol.2

Już w tą niedzielę odbędzie się spływ kajakowy mający na celu sprzątanie rzek w Naszej Gminie. Jest to druga edycja tego typu akcji. W tamtym roku akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebraliśmy 26 pełnych worków śmieci, a Nasza praca zaowocowała i udało Nam się znaleźć w gazecie kłobucka.pl. „Popularna” również zainteresowała się Naszą akcją i postanowiła na swoim profilu udostępnić Nasz film, którego zadaniem jest propagowanie dbania o środowisko. Film został zmontowany przez Adama Rusa. W spływie wziął udział m.im Wójt Gminy Jan Kowalik oraz Radni Krawczyk Janusz i Borecki Edmund. Po zakończonym spływie, dzięki pomocy Pana Dariusza Pośpiecha odbyło się ognisko dla uczestników na terenie ośrodka „Krecik”. W sprzęt kajakarski zaopatrzyła Nas wypożyczalnia zkajakiem.pl W tym roku współorganizatorami akcji są nie tylko Gmina Popów, zkajakiem.pl, czy Spływy Kajakowe poliswarcie.pl, ale i też Kawiarnia „Bezcukrowa Cafe” znajdująca się w Opolu przy ul.Koraszewskiego 5. Właścicielem kawiarni jest mieszkaniec Naszej Gminy Pakuła Mariusz. Dzięki zaangażowaniu Pana Pakuły do akcji przyłączyła się Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu i oni również wezmą udział w spływie. Dla wszystkich uczestników spływu zostanie przygotowany słodki poczęstunek w formie mrożonej kawy oraz ciasta, o który zadbają pracownicy Bezcukrowej. W zamian za pomoc w sprzątaniu rzek, przedstawiciele Naszej Gminy pojadą w sobotę do Opola i pomogą posprzątać miejsca wyznaczone przez Radę Miasta Opole.   Uczestnicy spływu zostaną podzieleni na trzy grupy na odcinku trasy Danków-Lelity. Każda z grup będzie miała swojego opiekuna odpowiedzialnego za zaopatrzenie uczestników w gumowe rękawiczki,worki oraz wodę, które zostały zasponsorowane przez Gminę Popów. W sprzęt kajakarski w tym roku również zaopatrzy Nas wypożyczalnia zkajakiem.pl oraz Spływy Kajakowe poliswarcie.pl. Mamy nadzieję, że pogoda będzie Nam sprzyjać, a akcja zakończy się sukcesem również i w tym roku!