+A  A  A-

Akcja dezynfekcji miejsc publicznych na terenie gminy Popów

3 kwietnia br. Urząd Gminy Popów rozpoczął akcję dezynfekcji miejsc publicznych na terenie gminy. Ma ona na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID – 19.

Dezynfekcji podlegają te miejsca publiczne, w których przebywanie aktualnie nie jest zabronione tzn. przystanki autobusowe, wejścia do instytucji publicznych, banków, sklepów, kościołów oraz parkingi przylegające do tych obiektów.

Akcję przeprowadzają pracownicy referatu ds. gospodarki komunalnej tut. Urzędu Gminy oraz strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Popowa i Rębielic Królewskich, którzy dysponują odpowiednim sprzętem zabezpieczającym i rozpylającym. Dezynfekcja przebiega zgodnie z wytycznymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób  (ECDC) z 18 lutego 2020 roku przekazanymi samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Dezynfekcje przeprowadzane będą regularnie, aż do zakończenia stanu epidemii, w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij