Gmina Popów otrzymała dotację ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” na zadanie pn. Budowa placu zabaw przy Gminnym Zespole Szkolno – Wychowawczym nr 3 w Rębielicach Królewskich.

Założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu przy szkole, dzięki czemu dzieci otrzymają miejsce do kreatywnej i bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Zaplanowano docelowo stworzenie i urządzenie placu zabaw – miejsca przyjaznego dzieciom, młodzieży i rodzicom.

Celem projektu jest stworzenie najmłodszym mieszkańcom sołectwa Rębielice Królewskie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca do zabaw na wolnym powietrzu. Plac zabaw zostanie wyposażony w urządzenia do gier edukacyjnych i sprawnościowych. Stworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca do zabaw dla dzieci – to nadrzędny cel realizowanej operacji .

Wartość zadania: 91.274,60 zł.

Dotacja z budżetu Województwa Śląskiego : 40.000,00 zł.

Wkład własny gminy: 51.274,60 zł.