OGŁOSZENIE w sprawie możliwości podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej

Wójt Gminy Popów informuje, że zakończone zostały prace oraz czynności odbiorowe związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Smolarze.

W związku z powyższym mieszkańcy mają możliwość przyłączenia swoich nieruchomości do istniejącej sieci.

Ustala się termin przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej do dnia 15 czerwca 2020 roku.

W celu wykonania przyłącza kanalizacyjnego i uzyskania możliwości odprowadzania ścieków do sieci należy:

1. Wybrać wykonawcę przyłącza, tj. firmę posiadającą kwalifikacje i uprawnienia do wykonania prac wodno-kanalizacyjnych;

2. Wykonać przyłącze kanalizacyjne, umożliwiające odprowadzanie ścieków do sieci, zgodnie z opracowaną przez Gminę Popów dokumentacją techniczną,

3. Podpisać protokół odbioru wykonanego przyłącza ( w tym celu należy kontaktować się z Panem Tomaszem Randak pod numerem telefonu 695 221 227 lub Panią Elżbietą Zbień pod numerem telefonu 34 317 70 67 w. 220, lub zgłaszając osobiście w Urzędzie Gminy Popów, pokój nr 3 parter),

4. Podpisać umowę na odprowadzanie ścieków w oparciu o złożony wniosek (w tym celu należy kontaktować się
    z Panem Pawłem Grzyb pod numerem telefonu 34 317 70 67 w. 240, pokój nr 10 I piętro w Urzędzie Gminy Popów).

Wójt Gminy Popów przypomina, że zgodnie z  art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
z dnia 13 września 1996 roku  (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2010 ze zm.)
właściciele nieruchomości mają obowiązek przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych.

Jednocześnie Wójt Gminy Popów informuje, że osoby, które wykonają przyłącze kanalizacyjne do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej w wyznaczonym terminie tj. do dnia 15 czerwca 2020 roku, będą zwolnione
z opłaty za odprowadzone ścieki za okres rozliczeniowy do końca czerwca 2020 roku. Pierwsza płatność za odprowadzone ścieki naliczona będzie fakturą za okres rozliczeniowy lipiec – sierpień.

Wójt Gminy Popów