Podpisanie umowy o dofinansowanie dla zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Więcki ul. Słoneczna”

9 marca br. Wójt Gminy Popów Jan Kowalik wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy o dofinansowanie działania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej dla zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Więcki ul. Słoneczna”. Uroczystość odbywała się w gminie Panki.

W ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego drugiego naboru wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 Gmina Popów pozyskała dofinansowanie w wysokości 1 254 063,00 zł.

Inwestycja jest w trakcie realizacji,  planowany termin zakończenia – 30 października 2021 r.