+A  A  A-

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Urząd Gminy Popów informuje mieszkańców Gminy Popów, iż za pośrednictwem aplikacji mobilnej Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) która jest bezpłatna i dostępna na terenie całego województwa śląskiego, mieszkańcy mają możliwość po zalogowaniu do przeglądu ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju. W aplikacji są dostępne kategorie: meteorologiczne, hydrologiczne, informacyjne, drogowe oraz ogólne. Przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Powiadomienia i ostrzeżenia RSO przekazywane są również za pośrednictwem stron internetowych, kanałów telewizyjnych oraz aplikacji mobilnych.

https://www.gov.pl/web/mswia/regionalny-system-ostrzegania

Poniżej w paru krokach przedstawiamy jak zainstalować program RSO (Regionalny System Ostrzegania) na telefonach komórkowych pracujących pod kontrolą systemu Android, Windows Phone oraz iOS:

  1. Uruchomić w smartfonie połączenie z siecią Internet (uaktywniona funkcja transmisji danych).
  2. Uruchomić aplikację Google Play/MarketPlace/AppStore.
  3. Wyszukać w aplikacji Google Play/MarketPlace/AppStore program o nazwie RSO lub Regionalny System Ostrzegania (pobranie programu bezpłatne).
  4. Zainstalować program RSO i wyrażając zgodę na otrzymywanie powiadomień.
  5. Uruchomić program RSO i w ustawieniach wybrać województwo, którego mają być przekazywane komunikaty.

Uwaga. Do prawidłowej pracy i bieżącej aktualizacji komunikatów po stronie użytkownika mobilnej aplikacji RSO wymagane jest połączenie z siecią Internet.

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij