Rekrutacja do 132 batalionu lekkiej piechoty w Częstochowie

Trwają przygotowania do stworzenia częstochowskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Poszukiwani są kandydaci głównie z północnej części województwa śląskiego, którzy chcą połączyć pracę zawodową z byciem żołnierzem. Termin utworzenia batalionu przypadnie na IV kwartał 2023 roku. Pierwsza przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Częstochowie odbędzie się w grudniu 2023 r.Aby zgłosić się w szeregi batalionu wystarczy podstawowe wykształcenie i chęci, do korpusu podoficerskiego, należy mieć ukończoną szkołę średnią, natomiast oficerami będą mogli zostać absolwenci szkół wyższych. Kandydat powinien mieć obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychofizyczną, ukończone 18 lat i nie pełnić innego rodzaju służby.Nie może być karany. Poszukiwani są kandydaci głównie z północnej części województwa śląskiego. Docelowo w częstochowskim batalionie służyć będzie ponad 600 żołnierzy.WOT opiera swój potencjał na żołnierzach-ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w weekendy, służbę tę można pogodzić z życiem rodzinnym i zawodowym. W czasie wojny głównym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest wsparcie  wojsk operacyjnych, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji reagowania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych.Zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi! WOT oferuje jedyną w swoim rodzaju formę służby wojskowej, którą można pełnić bez rezygnowania z dotychczasowych aktywności w sferze cywilnej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do kontaktu z naszymi rekruterami: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.