+A  A  A-

Zakup laptopów z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“

Z początkiem kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół bez wkładu własnego. Program finansowany jest ze środków budżetu Unii Europejskiej.

 

Wniosek Gminy Popów o przyznanie grantu w ramach Konkursu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014-2020, został pozytywnie zweryfikowany.

Program umożliwił Gminie Popów zakup 21 sztuk laptopów na łączną kwotę 58 779,00 zł, z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących uczniów do zajęć szkolnych z wykorzystaniem metod i techniki kształcenia na odległość.

W dniu 17.04.2020 dyrektorzy poszczególnych szkół odebrali laptopy, które jak najszybciej przekazane zostaną w ręce najbardziej potrzebujących uczniów, nie mających możliwości odbywania zdalnego kształcenia. Po upływie epidemii covid-19, laptopy trafią do szkół i służyć będą do prowadzenia działań edukacyjnych.

Laptopy rozdysponowane zostały następująco:

Szkoła Podstawowa w Popowie – 5 laptopów

Szkoła Podstawowa w Wąsoszu Górnym – 4 laptopy

Szkoła Podstawowa w Rębielicach Królewskich – 4 laptopy

Szkoła Podstawowa w Więckach – 4 laptopy

Szkoła Podstawowa w Zawadach – 4 laptopy

Podczas przekazywania sprzętów, zachowano bezpieczną odległość i zasady postępowania w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Jest to już druga transza przekazania laptopów przez Gminę Popów szkołom. W pierwszej transzy zostało przekazanych 12 sztuk notebooków ( laptopów).

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij