+A  A  A-

Postępowanie z odpadami wytwarzanymi w czasie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Minister Klimatu i Główny Inspektorat Sanitarny opracował wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z zapisami odpady  wytworzone  przez  osoby  zdrowe takie  jak:  środki  zapobiegawcze  (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane.

Pełna treść dokumentu znajduje się tutaj https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij