+A  A  A-

Zasady ochrony pszczół podczas oprysków rolniczych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Popów,

w związku z trwającym okresem przeprowadzania oprysków rolniczych uprzejmie proszę  o przestrzeganie elementarnych i humanitarnych zasad ochrony pszczół:

1. Nie opryskiwać plantacji z kwitnącymi chwastami.
2. Nie opryskiwać plantacji kwitnących.
3. Opryski wykonywać po godzinach lotu pszczół (pod wieczór po godzinie 18:00 –19:00) rezygnując z zabiegów w godzinach największego lotu pszczół. Stosowanie zabiegów na noc przynosi najlepsze efekty w ochronie i nie truje owadów zapylających.
4. Uwzględnić sąsiedztwo kwitnących plantacji, ogrodów, sadów i lokalizacji pasiek oraz kierunek wiatru (powoduje to znoszenie cieczy roboczej, a w związku z tym podtruwanie nektaru i pszczół).
5. Stosować środki o możliwie krótkim czasie prewencji szczególnie w przypadku środków owadobójczych. Przy okazji warto pamiętać, że każdy zabieg w momencie wykonywania jest trujący. Dotyczy to również nawożenia dolistnego z opryskiwaczy.

Jan Kowalik

Wójt Gminy Popów

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij