+A  A  A-

I edycja Europejskiego Forum Przyszłości

Szanowni Państwo,

W dniach 6-8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się I edycja Europejskiego Forum Przyszłości, którego Gospodarzem jest Województwo Śląskie. Misją Forum jest stworzenie ram dla cyklicznego dialogu przedstawicieli środowisk politycznych, biznesowych oraz naukowych w sprawach fundamentalnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, w kontekście przemian zachodzących w Europie oraz na świecie. Rejestracja na Forum będzie dostępna od września br.

Program merytoryczny Forum uzupełniają liczne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest międzynarodowy konkurs startupowy.

Konkurs jest skierowany do startupów oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP wdrażających innowacyjne rozwiązania (produkty, usługi i procesy). Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczych ludzi tworzących innowacyjne przedsiębiorstwa oraz rozwój innowacyjnej gospodarki.

Udział w konkursie stwarza młodym przedsiębiorcom szanse dla wdrożenia własnych koncepcji poprzez aktywny networking/matchmaking z Inwestorami obecnymi podczas wydarzenia.

Na uczestników konkursu czekają cztery etapy zmagań, warsztaty mentoringowe on-line z Partnerem merytorycznym konkursu oraz nagrody o łącznej wartości 150 000 zł.

Do współpracy przy organizacji konkursu został zaproszony jeden z wiodących, światowych akceleratorów przedsiębiorczości Plug and Play – zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje oraz inwestorów. Sieć Plug and Play składa się z ponad 30 000 startupów, ponad 500 wiodących światowych korporacji oraz setek firm venture capital, uniwersytetów i agencji rządowych z wielu branż. Wspólnie z partnerami tworzy unikalny ekosystem przeznaczony do opracowywania i wdrażania technologii jutra.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać za pośrednictwem dedykowanej wydarzeniu strony internetowej www.efp-silesia.pl. Na stronie zamieszczono podstawowe informacje o konkursie, w tym regulamin konkursu oraz link przekierowujący do platformy zgłoszeniowej. Po rejestracji w systemie każdy uczestnik konkursu znajdzie komplet dokumentów niezbędnych w procesie aplikacyjnym (formularz zgłoszeniowy, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wzór prezentacji inwestorskiej). Z uwagi na międzynarodowy charakter konkursu zgłoszenia przyjmowane są w języku angielskim.

Organizatorzy konkursu zapraszają nie tylko twórców startupów, ale również entuzjastów innowacyjnych technologii, przedsiębiorców oraz inwestorów.

Proszę o promocję konkursy wśród przedsiębiorców i innowatorów w Państwa miejscowościach.

 Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice

Tel. +48 32 77 40 605

marcin.pogodzinski@slaskie.pl

slaskie.pl

powstania.slaskie.pl

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij