+A  A  A-

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Popów – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Z inicjatywy Wójta Gminy Jana Kowalika, we wrześniu br., Gmina Popów wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie zadania inwestycyjnego mającego na celu budowę pełnowymiarowej hali sportowej w Popowie, z płytą boiska do siatkówki, koszykówki, futsalu, zapleczem socjalno-sanitarnym oraz trybunami.

Wniosek został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 mln. złotych.

Głównym celem projektu jest stworzenie bazy sportowej dla mieszkańców Gminy Popów wraz
z przeznaczeniem na zajęcia wychowania fizycznego, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia ogólnorozwojowe.

Z obiektu korzystać będą zawodnicy klubów sportowych z terenu gminy. Prowadzone będą również zawody sportowy na poziomie szkolnym, międzyszkolnym, gminnym, powiatowym czy wojewódzkim.

Na terenie gminy znajdują się ośrodki wypoczynkowe, które dzięki wybudowanej hali będą mogły poszerzyć swoją ofertę o organizację obozów sportowych w różnych dyscyplinach. Dodatkowa oferta przyczyni sie do poprawy kondycji finansowej tychże ośrodków, które znacznie ucierpiały ze względu na COVID – 19.

Szacunkowa wartość zadania to 6 mln. złotych, a planowany termin realizacji sierpień 2021- listopad 2022 r.

Używając tej strony zgadzasz się na naszą Politykę cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij